?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Такого постійні відвідувачі культурно-мистецькому центрі «Інтермеццо» ще не спостерігали – 4 команди телевізійників, місцеві «акули пера». Цвіт чернігівської журналістики, громадські діячі, шанувальники фотомистецтва, ветерани національно-визвольних змагань початку 90-х зібралися на Шевченка, 9 щоби зустрітися із двома талановитими Шевченками – паном Віталієм та чарівною Богданою. Віталій Шевченко представив журналістам свої книги: «Спіраль» (автобіографічна повість) та «До волі!» (фотохроніка народження Руху). Богдана Шевченко презентувала фотоальбом «Ічнянщина» (з 4-х книг).
- Займатися фотографією я розпочала років чотири назад, - розповіла Богдана, про початок свого творчого захоплення, - коли проходив фестиваль історичної рекострукції «Терра Героїка». Я тоді взяла свій маленький фотоапарат, бігала знімала цих лицарів, їхні бойовиська. Через деякий час на день народження батьки подарували мені якісну професійну фотокамеру та видану книга «Подорож на війну», у якій було надруковано понад 100 моїх фотографій. Це була моя найперша книга. Повертаючись до фотоальбому «Ічнянщина», хочу сказати,що ідея його виникнення належить моїй тітці – голові Парафіївської селищної ради Валентині Карпенко, а допомагав її втілити у життя мій тато Віталій. Спочатку ми планували видати одну книгу, але потім, коли ми почали вибирати найкращі фотографії, виявилося, що ми все рівно маємо 1 500 фотографій, і в одну книгу вони просто не влізуть. Тож ми вирішили видати чотири книги. Взагалі ідея виникнення цих фотоальбомів, прийшла до мене через те, що я частенько буваю в Ічні – тут живе моя бабуся.
- У книгах представлена мальовнича природа цього краю, туристичні об’єкти, музейні експозиції та примітні місця, а також вони розповідають про історію Ічнянщини, подають інформацію про відомих земляків, статті та довідки про всі населені пункти району.
Розпочали зйомки ми влітку минулого року, вставали годині о 5-й і виїздили. А потім по приїзду додому годині до третьої ночі підписували ці фотографії, щоб не забутися. У цьому допомагав мені тато, брат, мама адже така робота, погодьтеся, досить важка для 15-літньої дівчинки.
З виданням фотоальбомів допоміг Центр громадських ініціатив «Інформаційне суспільство», який у подальшому безплатно передав це видання про історію, пам’ятки та туристські об’єкти Ічнянщини місцевим радам, бібліотекам, школам району, вчителям і краєзнавцям, бібліотекам області, а також, з метою пропагування Ічнянщини, – народним депутатам України, урядовцям, громадським діячам, журналістам з центральних ЗМІ. Всього приблизно 400 комплектів.
У найближчих планах Богдани Шевченко – підготовка авторської виставки художніх фото «Мальовнича Ічнянщина» з подальшою передачею виставкових робіт районному будинку культури, або районній бібліотеці. Є наміри підготувати також окреме сувенірне видання про Качанівку.
Чернігівці щиро позаздрили ічнянцям, які отримали такі розкішні видання, тому звернулися з пропозицією до Богдани попрацювати над альбомом «Чернігівщина».
Наступний представлений фотоальбом авторства Віталія Шевченка «До волі!» (видавництво «Гнозис», Київ, 2009 р.) унікальний своєю документальністю. У жанрі репортажу майже похвилинно задокументовані миттєвості установчого з’їзду Народного Руху України того далекого вже 1989 року. На одній із світлин можна побачити делегатів з Чернігівщини – Левко Лук’яненко, Валерій Сарана, Олександр Котенко (на жаль вже покійний), В’ячеслав Логин.
У несподіваній для себе ролі автора химерного за формою твору – повісті «Спіраль» (видавництво «Факт», 2009), постав екс-голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Віталій Шевченко. У творі відомі в усьому світі трагічні події обросли несподіваними подробицями. Люди реальні. Факти – теж почерпнуті з документів, а не вигадані автором. В основу повісті покладено терористичні атаки на вежі-Близнюки у США 11 вересня 2001 року та запуск у жовтні того ж року бойової ракети в пасажирський літак, яким летів автор…
Не обійшлося і без питань з політичним підтекстом, пов’язаних з попередньою професійною діяльністю пана Віталія. Присутніх журналістів цікавило, як він розцінює процес формування нового складу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
На що екс-голова відповів, що персоналій не коментує, а от у який спосіб відбуваються призначення – викликає велике занепокоєння: порушення закону, процедури, зрештою положення про саму Нацраду. Теперішня влада створює ситуацію, коли наступна влада матиме всі законні підстави визнати ці рішення нелегітимними.
Пані Оксана, дружина і мама, а також редактор видань Віталія і Богдани, щедро почастувала присутніх соковитими черешнями.
За традицією кожен із гостей щось знайшов для себе на книжкових полицях «Інтермеццо». Віталій Шевченко – «Загибель Батурина» чернігівського дослідника Сергія Павленка, а Богдана – фотоальбом переможців Міжнародного фотоконкурсу газети «День-2009.
Представлені книги можна придбати у книжковому відділі КМЦ «Інтермеццо».
ШЕВЧЕНКО Богдана Віталіївна
Народилася 24 січня 1995 р. в родині журналістів та літераторів. Навчається в гімназії №117 ім. Лесі Українки м. Києва; 2010 року закінчила 9 класів.
2007 року видала авторський фотоальбом «Подорож на війну» (Київ, «Гнозіс»).
2008 року була учасницею колективної виставки художнього фото у м. Кам’янці-Подільському.
У 2008–2009 рр. – художній редактор кількох книжок, що вийшли друком у київських видавництвах «Факт» і «Гнозіс». 2009 р. – співавтор фотоальбому «Тлінне й вічне».
Більшість художніх фото, опублікованих та публічно представлених, Богдана Шевченко виконала на Ічнянщині, де постійно буває у вільний від навчання час (зокрема, в Ічні, Парафіївці, Качанівці та ін.).
У найближчих планах Богдани Шевченко – підготовка авторської виставки художніх фото «Мальовнича Ічнянщина» з подальшою передачею виставкових робіт районному будинку культури або районній бібліотеці. Є наміри підготувати також окреме сувенірне видання про Качанівку.
ШЕВЧЕНКО Віталій Федорович
Народний депутат України в парламенті 2, 3 та 4 скликань;
у 2005–2009 рр. – голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
Першим оприлюднив таємні матеріали про Чорнобильську катастрофу, які передруковувалися в багатьох українських та зарубіжних виданнях.
З 1989 р. В.Шевченко активно займається громадською діяльністю як активіст Руху та правозахисних організацій Київщини. Один з ініціаторів зародження фермерства в Україні, сподвижник низки всеукраїнських громадських медіа-ініціатив. Член Правління Української Народної Партії.
У 1990-94 рр. – депутат та керівник демократичної опозиції в Київській обласній раді. Тричі обирався до Верховної Ради України (1994–2006 рр.) – від Фастівського округу Київщини та за списками Руху і Блоку В.Ющенка. У парламенті був координатором депутатської франкції Руху, секретарем Комітету з питань свободи слова та інформації, засновником і керівником депутатських об’єднань “Чорнобиль”, “Європейський вибір”, “Київщина”. Автор близько 20 ухвалених законів, переважно з питань інформаційної політики та діяльності ЗМІ. Найпримітніші законодавчі здобутки – закон про Суспільне телерадіомовлення в Україні, Концепція роздержавлення ЗМІ, проект Виборчого кодексу (перша спроба в Україні) тощо.
У Національній раді з телерадіомовлення – з 2002 р. (спершу заступник голови, а після повторного обрання в квітні 2005 р. – голова цього конституційного органу). Голова Оргкомітету Міжнародного дитячого, молодіжного фестивалю аудіовізуальних мистецтв і голова однойменного фонду «Кришталеві джерела». Голова Центру громадських ініціатив “Інформаційне суспільство”.
Profile

intermezzone
intermezzone

Latest Month

June 2011
S M T W T F S
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Tags

Powered by LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner